Zapraszamy do zapoznania się z grafikami w ramach ogólnopolskiego programu "Bezpieczni w sieci"
Aby być bezpiecznym - trzeba mieć wiedzę i kierować się rozsądkiem!
Zapraszamy do zapoznania się z grafikami w ramach ogólnopolskiego programu "Bezpieczni w sieci"
Aby być bezpiecznym - trzeba mieć wiedzę i kierować się rozsądkiem!
21 stycznia 2021 klasa II A świętowała Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie powiedzieli wiersze dla swoich Dziadków, co zostało uwiecznione na nagraniu oraz zaśpiewali wspólnie piosenkę "Kiedy babcia była mała". Dzieci wykonały również piękne laurki dla swoich Dziadków.
Marlena Przybył-Radwańska wych. klasy IIA
Szanowni Rodzice,
W związku z rozporządzeniem MEiN z dnia 13.01.2021 r. następuje zmiana organizacji pracy szkoły na okres od 18.01.2021 r. do 31.01.2021 r..
Dyrektor Szkoły – Beata Głowacka
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Załączniki – instrukcje
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze

„Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask".
Uczniowie, Rodzice,
Niech te Święta tak wspaniałe, w tak trudnym czasie dla wielu z nas, niosą ze
sobą wiele szczęścia i łask bożych. Niech malutki Jezusek ukoi wszelkie troski,
a światło gwiazdy betlejemskiej niech wskaże drogę tym, którzy błądzą.
W tych wyjątkowych dniach wszystkim Wam życzymy zdrowia, spokoju,
a przede wszystkim radości z narodzenia Bożej Dzieciny.
Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz pracownicy obsługi
Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas przerwy świateczno-feryjnej.
W dniu 16.12.2020 opiekunki Szkolnej Rady Wolontariatu oraz Koła PCK przekazały środki higieniczne dla Hospicjum Dziecięcego Nadzieja w Toruniu. Zbiórka środków trwała od listopada i zakończyła sie 15.12.20r.W ziórkę szczególnie zaangażowała się uczennica klasy VIA Julia Gajdzińska (PCK) oraz uczniowie klasy VII A Nadia Buze, Jakub Jakubowski i Bartosz Przydatek (SRW). W sumie zebrano
- 2 szampony,
-25 antyperspirantów,
-17 paczek podkładów higienicznych,
-35 paczek pieluszek ( w tym 4 poczwórne kartony) ,
-130 paczek chusteczek nawilżających.
Uczniowie z klasy VIIA Bartosz Przydatek ,Aleksandra Lewandowska i Dawid Patyk własnoręcznie wykonali kartki świąteczne dla podopiecznych hospicjum. Dobro wraca, a my wiemy,że warto pomagać.
opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu- mgr Karolina Rytter
Klasa II A zakończyła realizację I Modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" zatytułowanego "Mała chmurka w krainie drzew". Uczniowie wspólnie z wychowawczynią pracowali z lekturami: "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej, "Babcia na jabłoni" Miry Lobe oraz "Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak. Dzieci wykonały zadania z Modułu I. Była to wspaniała przygoda. Marlena Przybył- Radwańska
6 grudnia wspominaliśmy postać Świętego Mikołaja. Podczas poniedziałkowych zajęć zdalnych, z inicjatywy dzieci z MSU, sporo uczniów i nauczycieli starało się nawiązać ubiorem do tego świętego. Najpopularniejsze były czerwone czapki z białym pomponem. Uczniowie klasy IIIA poznali historię Świętego Mikołaja, czyli biskupa z Miry, już 4 grudnia na zajęciach zintegrowanych. W ramach edukacji plastycznej malowali postać dobrodzieja. Oto część prac trzeciokasistów.
Mimo, trudności wynikających z pracy zdalnej, trzecioklasiści aktywnie pracują na kole plastycznym. Już od listopada ochoczo wykonujemy prace świateczne.
Proces wychowania i kształcenia prowadzony w klasach I-III szkoły podstawowej umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości i sensu działania. Ten sam proces realizowany obecnie w domu ma umożliwić dzieciom poznanie tych aspektów.
Rodzice powinni spokojnie przedstawić dzieciom sytuację, w której się znalazły, wyjaśniając przyczyny izolacji. W domu Rodzice w sposób naturalny bawią się z dziećmi i każda zabawa, gra, rozmowa, wspólne oglądanie filmu to formy wspierające rozwój dziecka. Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne, lepiej zorganizowane, odpowiedzialne. Pobyt w domu daje możliwość częstszych rozmów z dziećmi na interesujące je tematy. W ten sposób można wzbogacać ich słownictwo oraz wiedzę o świecie. Ważne jest także wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich i wyjaśnianie. Głośne czytanie oraz słuchanie tekstu czytanego jest dobrą metodą wspierania nauki czytania. Nauka w domu to możliwość realizowania rodzinnych projektów oraz słowna informacja zwrotna skierowana do dziecka, budująca świadomość jego własnych postępów, zasobów i potrzeb rozwojowych.
Dziecko najlepiej rozwija się, kiedy uczestniczy w procesie nadawania znaczeń czynnościom i działaniom, które wykonuje. Wynika to z naturalnej potrzeby działania. W obecnej sytuacji nauczyciel może przekazać rodzicom za pośrednictwem strony internetowej szkoły lub innej formy komunikacji przyjętej w szkole:
Nauka dziecka w domu to stwarzanie warunków do jego aktywizacji we wszystkich obszarach rozwoju, a nie powtarzające się wypełnianie schematycznych zadań. Istotą procesu uczenia się dziecka w wieku wczesnoszkolnym jest jego udział w eksperymentach i doświadczeniach wielozmysłowych. Eksperyment i doświadczenie wielozmysłowe to konkretne działanie w przestrzeni. Mogą to być np. rodzinne projekty:
przygotowanie produktów i pieczenie ciasta z wykonaniem notatki dotyczącej czasu przeprowadzania kolejnych czynności w projekcie;
opracowanie rodzinnego księgozbioru z klasyfikacją książek według przyjętej zasady;
zorganizowanie rodzinnego turnieju gier planszowych;
rodzinna wycieczka po wirtualnym muzeum z wykonaniem notatki na temat ciekawych eksponatów i zapisu informacji o nich;
budowanie z klocków konstrukcji na wybrany temat;
przygotowanie świątecznych kartek dla koleżanek i kolegów z klasy w wersji papierowej i cyfrowej.
Drodzy Rodzice!
Dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkół, do których uczęszczają Państwa dzieci, dokładają wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość. W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia.
Zachęcamy do stałego komunikowania się ze szkołą i współpracy z nauczycielami w zakresie organizacji zdalnego nauczania.
Zawieszenie zajęć wychowawczych i dydaktycznych w szkołach nie oznacza, że najmłodsi uczniowie przestają kontynuować proces wychowania i kształcenia. Obecna sytuacja sprawia, że podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej powinna być realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w domu rodzinnym. W tym czasie, dla wspierania rozwoju dzieci, realizowane są konkretne zadania zapisane w podstawie programowej.
Zadania te zobowiązują nauczycieli i wychowawcę do kontaktu z rodzicami, aby razem z nimi ustalić sposób i zakres realizowania działań edukacyjnych. W tym celu nauczyciele powinni zadbać o kontakt z rodzicami, wykorzystując np.:
stronę internetową szkoły;
komunikatory, profile szkół;
kontakt telefoniczny.
Nauczyciele wspólnie z rodzicami powinni określić najdogodniejszą formę wzajemnego kontaktu, która pozwoli im na rozważne oraz odpowiedzialne zorganizowanie i prowadzenie w warunkach domowych odpowiednich form wspierania rozwoju dzieci.
Przekazujemy kilka wskazówek, które mogą być pomocne w kształceniu na odległość. Proponowane sposoby działania, narzędzia i aplikacje wykorzystywane do kontynuowania nauki na odległość mogą także wspierać rozwijanie pasji oraz zainteresowań Państwa dzieci i stać się ważnym elementem ich rozwoju, również po powrocie do stacjonarnego trybu uczenia się.
Rodzicu,
W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale także na rozwijanie innych form aktywności dziecka, w tym na aktywność fizyczną, odpoczynek i wzmacnianie relacji rodzinnych oraz pobudzanie zainteresowań.
Zaplanuj czas dziecka i podziel go na np. cztery obszary: edukacja – będą to np.: indywidualna praca ucznia z materiałami przekazanymi czy wskazanymi przez nauczyciela i według jego wskazówek, zajęcia prowadzone przez nauczyciela on-line (w czasie rzeczywistym) oraz inne formy nauki ucznia (wykonywanie prac domowych, ćwiczeń, czytanie lektur); aktywność ruchowa – w obecnej sytuacji to przede wszystkim wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne bezpieczne i możliwe do wykonania w warunkach domowych, w tym np. proste ćwiczenia gimnastyczne, taniec; obowiązki domowe, w których wypełnianie dziecko powinno być zaangażowane (sprzątanie, pomoc przy posiłkach); można je wzbogacać np. o aspekty matematyczne (np. ważenie, odmierzanie, odliczanie), dotyczące ochrony środowiska (np. segregacja śmieci i rozmowa na ten temat); nawet obowiązki mogą być atrakcyjne, jeśli jest to czas spędzany z rodzicami, rodzeństwem, kiedy dziecko obdarzane jest uwagą, a jego rola jest ważna; rozrywka – to każda forma zabawy i odpoczynku, która minimalizuje poczucie braku kontaktu z rówieśnikami, okazja do podzielenia się z dziećmi swoimi pasjami, wspólne gry planszowe; pomoc w rozpoznawaniu i rozumieniu emocji dziecka (np. w sytuacji doświadczania radości zwycięstwa czy zaakceptowania przegranej).
Nauka w domu wymaga od dziecka większej samodzielności. Zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej pracy, wzmacniaj jego poczucie sprawstwa, doceniaj samodzielnie wykonane zadania. Zachęcaj dziecko do systematycznego uczenia się. Nagradzaj za pilność, systematyczność i samodzielną naukę.
Pozostań w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami. Udostępnij im swój numer telefonu, adres mailowy, korzystaj z dziennika elektronicznego, sprawdzaj stronę internetową szkoły.
Zgłaszaj szkole na bieżąco swoje spostrzeżenia i wnioski, w szczególności dotyczące przebiegu uczenia na odległość (np. trudności techniczne, posiadane zasoby i możliwości sprzętowe).
Pomóż dziecku zorganizować warunki do nauki w domu – kącik, pomieszczenie, dostęp do komputera, tablet itd. Zadbaj o ograniczenie czynników, które mogą rozpraszać dziecko w czasie nauki.
Wspólnie z dzieckiem ustalcie godziny nauki, przeplatane odpoczynkiem (zabawa, sport, rozrywka) lub innymi aktywnościami, np. prace w domu na rzecz rodziny.
Pomóż dziecku w pobieraniu materiałów, zrozumieniu poleceń. Doradź, w jaki sposób ma przechowywać pobrane materiały, pomóż w przekazywaniu rezultatów wykonanych prac.
Zwróć dziecku szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z internetu. Nadzoruj działania dziecka w sieci i rozmawiaj z nim o podejmowanych aktywnościach. Przydatne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci znajdziesz na stronach: https://it-szkola.edu.pl/; https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci.
Sprawdzaj aktualności i komunikaty publikowane na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które dotyczą edukacji zdalnej.
Szanowni Rodzice, w tej nietypowej sytuacji nauczyciele wciąż wypełniają swoje zadania, chociaż w zmienionej formie. Pozostają otwarci na współpracę z Wami i cały czas za pośrednictwem przekazywanych zadań, inspiracji, uwag mają wpływ na proces rozwoju Państwa dzieci.
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Szkolna Rada Wolontariatu włącza się w zbiórkę środków higienicznych dla Dziecięcego Hospicjum Nadzieja! Do 18 grudnia 2020 r. zbieramy: chusteczki nawilżające, pampersy (rozmiar 1,2,3), podkłady na łóżka, antyperspiranty w sprayu dziewczęce i chłopięce. Od wtorku, przed szkołą będzie wystawiony podpisany karton do którego będzie można wkładać wymienione rzeczy. Szczególnie przypominam, że Szkolną Radę Wolontariatu tworzą następujący uczniowie: Bartek, Artur, Nadia, Misia oraz Kuba J. Proszę, abyście się szczególnie zaangażowali w akcję (np. rozpropagowali zbiórkę wśród rodziny czy sąsiadów).
Serdecznie pozdrawiam Opiekunka SRW Karolina Rytter
Kochani! Klasa 8A Szkoły Podstawowej w Wołuszewie nominuje wszystkich do #HotAnthemChallengePL2020! W ramach wyzwania należy:
Pokażmy, że Polska jest dla nas ważna, szczególnie w czasie, gdy zmagamy się z wieloma trudnościami!
Święto Niepodległości jest polskim świętem narodowym, obchodzonym co roku 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy. Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz odbywają się w Warszawie na Placu Józefa Piłsudskiego, przed grobem Nieznanego Żołnierza. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzięki nim przetrwał nasz język, kultura oraz tradycja. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości szkoła przyłączyła się do akcji "Szkoła do hymnu 2020".
Wspólnie z naszymi rodakami możemy zaśpiewac hymn 11 listopada o godz. 12:00 https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=ydxjYVwcKRQ&feature=emb_logo
Pedagog szkolny (Małgorzata Oczachowska)
Konsultacje dla uczniów na Platformie Office 365 Teams
wtorek 9:50-10:20, środa 9:50-10:20, czwartek 8:55-9:25
Konsultacje dla rodziców na e mail służbowy (informacja zwrotna) piątek 11:45-12:15
Zajęcia świetlicowe
poniedziałek 13:35-14:05 Wspólne oglądanie filmów E. Żugaj
wtorek 12:40-13:10 Świetlicowe pogaduszki-czat E. Żugaj
13:35-14:05 Zabawy muzyczne K. Orepuk- Piotrowska
środa 13:35-14:05 Świetlicowe pogaduszki- czat K. Orepuk-Piotrowska
czwartek 13:35-14:05 Świetlicowe czytanie bajek K. Orepuk- Piotrowska
piątek 13:35-14:05 Krzyżówki, wykreślanki i quizy tematyczne E. Żugaj
Biblioteka szkolna (Katarzyna Banachowska)
poniedziałek 8:00-8:30
8:30-9:30 "Lekturki spod chmurki"- klasa IIIA - Teams
9:30-10:50
środa 10:40-12:40
15:00-17:00 Biblioteka czynna w szkole w celu udostępniania woluminów.
piątek 7:50-8:50 "Spotkania ze Świerszczykiem"- Teams
Szanowni Państwo,
w związku z nowym rozporządzeniem MEN ws czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół, informujemy:
5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z inicjatywy uczniów z Małego Samorządu Uczniowskiego każde dziecko miało możliwość przebrania się za bajkową postać. Tylko dziś po korytarzach szkolnych spacerowały książniczki, czarodziejki, spiderman, batman i inni znani bohaterowie książek i filmów animowanych. Ten dzień w naszej szkole był bajkowy i kolorowy!
Dzień Zaduszny to czas, w którym wspominamy wszystkich bliskich naszemu sercu. Tego dnia wspominamy szczególnie naszego Patrona - Wincentego Piotrowskiego. To dzięki niemu istnieje nasza szkoła, w której uczymy się, zdobywamy doświadczenie, stajemy się świadomymi obywatelami i patriotami.
Nasz Patronie - dziękujemy za Twoją postawę i wskazany kierunek kształtowania naszych postaw. Zawsze będziemy o Tobie pamiętać!
Dnia 29 października 2020 roku, zgodnie ze szkolną tradycją, dzieci z klasy pierwszej złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez p. Dyrektor szkoły mgr Beatę Głowacką na uczniów naszej szkoły. Data wiąże się z upamiętnieniem nadania szkole imienia Wincentego Piotrowskiego.
Pierwszaki, by zasłużyć na miano uczniów, musiały wykazać się wysokim poziomem przygotowania do nauki czytania i pisania. Egzamin przeprowadzili uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. mgr Katarzyny Banachowskiej. Na uroczystość przybyli rodzice pierwszoklasistów. Po ślubowaniu i pasowaniu pierwszaki przeszły przez symboliczną bramę. Otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk p. dyrektor i wychowawczyni klasy oraz pierwszy szkolny dokument – legitymację. Następnie każdy pierwszak pozostawiając w Kronice Szkoły własnoręczną pieczątkę udokumentował to ważne wydarzenie. W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy pierwszej po raz pierwszy w historii naszej szkoły otrzymali tarcze szkolne. Pani Dyrektor w imieniu Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski, Rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego złożyli uczniom życzenia i wręczyli upominki. Po części oficjalnej Aleksandra Pietrzak (klasa IIIA), uczennica prowadząca uroczystość, zaprosiła uczniów klasy pierwszej i wszystkich zaproszonych gości do wspólnej fotografii.
Wychowawca klasy pierwszej: Aleksandra Wojciechowska
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną wersją Statutu naszej szkoły. Wszelkie zmiany powstały przy współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów.
Cały dokument można znaleźć na stronie szkoły lub w BIP pod adresem https://pspwoluszewo.rbip.mojregion.info/statut/
Powered by aSc EduPage