• Wielka przygoda właśnie trwa! Czas egzaminów ósmoklasistów!

• Dla naszych drogich uczniów klasy ósmej, dni egzaminu ósmoklasisty są zwieńczeniem dotychczasowych wysiłków i symbolicznym otwarciem nowego rozdziału w życiu.

Te trzy dni, w których składacie egzaminy, to również moment, w którym wkraczacie w świat nieograniczonych możliwości! Wszystkie wasze wysiłki, determinacja i zaangażowanie prowadzą was właśnie do tego punktu - momentu, w którym możecie śmiało spojrzeć w przyszłość i powiedzieć "Jestem gotowy!"

Pamiętajcie, że niezależnie od wyników egzaminów, jesteście niezwykłymi jednostkami, pełnymi talentu, pasji i potencjału. Każdy krok, który do tej pory postawiliście, każda trudność, którą pokonaliście, kształtuje waszą drogę i przygotowuje was do kolejnych wyzwań, które czekają przed wami.

Pamiętajcie, że wasza droga jest waszą własną, a każdy sukces, który osiągniecie, będzie wynikiem waszego wysiłku i determinacji.

Życzymy wam wszystkim powodzenia na egzaminach oraz ogromnej dawki pozytywnej energii i wiary w swoje możliwości! Niech te dni będą początkiem waszej niesamowitej podróży ku marzeniom i sukcesom!

• Uczniowie z klas IIA-VIIIA dali z siebie wszystko podczas Gminnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyki"!

• 26 kwietnia odbył się niezwykle ekscytujący konkurs, w którym wzięli udział zwycięzcy klasowych rozgrywek matematycznych z klas IIA-VIIIA naszej szkoły. Zmierzyli się oni z uczniami innych szkół z terenu Gminy Gmina Aleksandrów Kujawski.

Zaangażowanie i umiejętności matematyczne naszych zawodników nas zaskoczyły i zainspirowały!

Naszą szkołę reprezentowali:

- klasa IIA: Michał Sadowski

- klasa IIIA: Tadeusz Kamiński

- klasa IVA: Kajetan Zając

- klasa VA: Gabriela Piskrzyńska

- klasa VIA: Elize Hattink

- klasa VIIA: Barbara Wysocka

- klasa VIIIA: Oliwier Cisek

Zadania nie były łatwe, ale pokazaliśmy że mamy moc!

Pierwsze miejsce wśród klas III zdobył Tadeusz Kamiński

Trzecie miejsce wywalczyli: wśród klas VII - Barbara Wysocka, wśród klas VIII - Oliwier Cisek.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Gratulujemy odwagi, determinacji i pasji, jakie pokazali podczas konkursu. Dziękujemy również nauczycielom i organizatorom za stworzenie takiej możliwości dla naszych uczniów.

Niech ta przygoda będzie dla Was wszystkich inspiracją do dalszego rozwoju w matematyce oraz innych dziedzinach nauki!

• Spotkanie z podróżnikiem i z ornitologiem.

• 13 maja 2024 r. uczniowie z klasy IIIA, IVA oraz troje uczniów klasy VIA udali się na wycieczkę do Służewa. Tam, w Gminnej Bibliotece Publicznej spotkali się z panem Piotrem Wnukiem- podróżnikiem. Pan Piotr dzielił się z uczniami swoją pasją jaką są m.in. wędrówki po górach. Uczniowie w trakcie godzinnej prezentacji poznali górskie przygody podróżnika na terenie  Włoch, Hiszpanii, Iraku i Polski. Tuż przed zbliżającymi się wakacjami, uczniowie otrzymali garść licznych rad dla górskich wędrowników. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury, a dokładniej tuż przy jeziorze w Służewie, na uczestników wycieczki czekała kolejna atrakcja jaką były zajęcia z ornitogiem - panem Maciejem Maciejewskim. Uczniowie podziwiali ptaki m.in. korzystając z lornetek. Pan ornitolog uczył dzieci rozpoznawać ptaki po ich śpiewie. Liczne ciekawostki inspirowały uczniów do zadawania pytań. Na koniec spotkania każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkowe piórko.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Świątkowskiej- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem i Panu Maciejowi Maciejewskiemu- dyrektorowi GOKu za organizację terenowych zajęć przyrodniczych.

• Szóstoklasiści zamykają lektury w pudełkach :)

• Mieliśmy naprawdę niezwykłą lekcję języka polskiego w klasie VIA! 📚 Uczniowie z całym zaangażowaniem tworzyli małe pudełka, w których reprezentowali świat przedstawiony w lekturze "W pustyni i w puszczy" 🌍🌿. To było coś niesamowitego obserwować, jak każde dzieło było pełne kreatywności i szczegółów, oddających atmosferę książki. Zaskakujące, jak wiele można wyrazić poprzez sztukę! 💡🎨

• Akademia Pszczoła Bohater

• Uczniowie klas I-III uczestniczą od roku szkolnego 2023/2024 w programie Akademia Pszczoła Bohater. Po marcowym spotkaniu z pszczelarzem- panem Pawłem Błądek, rozpoczął się majowy cykl zajęć. Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały życie w ulu. Po obejrzeniu filmu animowanego wykonały interaktywne zadania. Między innymi  wiedzą jak wiele sprawności posiada pszczoła robotnica w swoim 40 dniowym życiu. Robotnica dba o czystość w ulu, by następnie być: nianią, budowlańcem, magazynierem, ochroniarzem i kurierem :) Wszyscy uczniowie ponadto mieli możliwość dokładnego obejrzenia modelu królowej. Spotkanie zakończyło się słodkim i zdrowym poczęstuniem. Dzieci zjadły chipsy jabłkowe, które otrzymaliśmy po przystąpieniu do projektu. Przed nami kolejne spotkanie 23 maja!

K. Banachowska

• 233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja- Msza Święta w intencji Ojczyzny.

• Dnia 3 maja 2024 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Wołuszewie w składzie: Bartosz Paszkiel, Zofia Wysocka, Barbara Wysocka; asysta: Emma Jastrzębska, Natalia Serocka wziął udział w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele św. Wacława w Grabiu. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas tej uroczystości.

Opiekun SU: Marlena Przybył-Radwańska

Opiekun MSU: Katarzyna Bachowska