Klasa IIIA wraz z wychowawczynią p. Marleną oraz uczniowie klasy IIIA wraz z p. bibliotekarką uczestniczyli w innowacji czytelniczej "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Udział w projekcie nie tylko wpłynął na wzrost zainteresowania czytelnictwem, ale również kształtował postawy ekologiczne. Grupy uczniów nie tylko były skupione na czytaniu książek, ale różnych zadaniach ekologicznych i plastycznych. To była niezpomniana przygoda!
Aktualności
"Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" Międzynarodowy projekt edukacyjny
Sukces czwartoklasistek!
Dnia 11.06.2021r. w Sali Kolumnowej dworca w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs przebiegł w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim.
Wyróżnienie na etapie ogólnopolskim otrzymały uczennice z klasy IV Natalia Serocka i Nadia Lewandowska. Patronat nad konkursem na tym etapie objęło Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim. Słowa gratulacji i podziękowań skierowano do Dyrektorów szkół, nauczycieli plastyki i rodziców.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Każdy uczestnik spoza podium otrzymał pamiątki. Nauczyciel plastyki – Aleksandra Wojciechowska
MegaMisja i #SuperKoderzy w nowym roku szkolnym
Mamy TO!!! Od nowego roku szkolnego klasy 1-3 wraz z Psotnikiem przeżyją MegaMisję, a klasy starsze zmierzą się z nową ścieżką programowania wraz z #SuperKoderami! Konkurencja była duża, ale walczyliśmy do samego końca. Fundacja Orange zawita do naszych szkolnych drzwi.
Nie ma czasu na nudę, jest czas na działanie! Bądźcie z nami!
Będzie się działo!!!
Dzień Dziecka 2021
- 11
„Czy wy wiecie, czy wy wiecie,
Ile dzieci jest na świecie?
Kto by to policzyć mógł
Tyle serc, i rąk, i nóg?
A choć dzieci jest tak dużo,
Wszystkie wspólnej sprawie służą.
Wszystkie pragną z całych sił,
Żeby świat szczęśliwy był!” Jan Brzechwa
W ten szczególny dzień każdy choć na chwilę staje się dzieckiem, by móc bawić się i radośnie spędzić czas. W naszej szkole uczciliśmy Dzień Dziecka poprzez klasowe rywalizacje w „państwa-miasta”, kalambury, gorącego ziemniaka czy grę terenową, w której uczniowie musieli zmierzyć się z szyframi, sudoku czy kodami QR. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i żądzą wygranej
A po wyczerpujących zmaganiach czekały słodkie niespodzianki!
Drogie Dzieci (te małe i te duże) życzymy Wam wytrwałości i... pamiętajcie, że marzenia się spełnia! Spełniajcie zatem marzenia! Możecie wiele osiągnąć!
40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Zachęcamy do wejścia na stronę poświeconą Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu https://wyszynskiprymas.pl/
źródło: Fot. BP KEP https://www.ekai.pl/prymas-wyszynski-to-nie-tylko-maz-stanu-ale-tez-wzor-swietosci/
Dzień Mamy
Drogie Mamy! W to szczególne Święto, cała społeczność szkolna składa Wam serdeczne życzenia.
Przepiękne kwiatki wykonała klasa IA z p. Aleksandrą Wojciechowską
Powodzenia na Egzaminie!
Nigdy się nie poddawajcie! Do tego czasu przygotowywaliście się bardzo długo! Wierzymy, że dacie sobie radę! Jesteście Zwycięzcami!
Powodzenia!
Pomoc zwierzętom bezdomnym
19 maja 2021 r. przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego p. Karolina Rytter oraz opiekunka Szkolnego Koła PCK p. Agnieszka Majchrzak, przekazały Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, dary zebrane przez dzieci. Uczniowie klas IV-VIII zbierali karmę dla psów, a dzieci z klas I-III z inicjatywy MSU, karmę dla kotów. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc! Mimo obostrzeń nadal wspieramy kochane czworonogi!
Nowy plan lekcji
Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji, który obowiązuje od 17 maja 2021 r.
Harmonogram odwozów
Prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem odwozów. Harmonogram obowiązuje od 17 maja.
Wirusowa afera...
Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego komiksu, który stworzyła p. Karolina Orepuk-Piotrowska wraz z klasą I A i II A. Zapraszamy Fundację Orange wraz z #MegaMisją do naszej szkoły! Trzymajcie za nas kciuki!!!

Poradnictwo dla Rodziców
Pani pedagog Małgorzata Oczachowska zachęca Rodziców do zapoznania się z proponowanymi przez nią artykułami- zakładka "Pedagog szkolny".
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Trwamy w czasie radosnego świętowania z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Jest to pierwsza w Europie i druga (po Stanach Zjednoczonych) spisana konstytucja! Był to przełomowy dokument, który do dziś jest inspiracją dla wielu narodów. Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki 3 maja 1791 roku. Regulowała ona prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. 👑
Przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm. 👨⚖️🧑⚖️
Z tej okazji przygotowaliśmy film przybliżający wydarzenia z 1791 r.
Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, a przede wszystkim:
Weronice Bobrowskiej z kl. V A za wykonanie utworu "Taki kraj" Jana Pietrzaka 🎤🎹
Magdalenie Marcińczyk z kl. VIII A za zaśpiewanie Hymnu🎤🎼🎹
Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o Polsce:
Klasa I
👉 https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-i/edukacja-spoleczna/rodzina-i-tradycje/moja-ojczyzna-polska/?fbclid=IwAR19ukNK_caPhdiUuv93PniASoI-vTT-lrgprO3KR-QyQll1FQijCqNhMP0
Klasa II
👉 https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-ii/jezyk-polski/kultura/polska/?fbclid=IwAR3BIDcgQDJ-swMdy-QjbRLjQiUseYoptCTHGzNg9F_cuecVxlpNVgFSBLM
Klasa III
👉 https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-iii/jezyk-polski/kto-ty-jestes/polska-i-jej-symbole/?fbclid=IwAR3WJS-X8TPFjhm6LT-Q5nITdAhLjmHRUmHpSot8hSp_RsLIW8Qsqvy0oSU
Klasa IV
👉 https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-iv/historia/poznajemy-historie/polska-moja-ojczyzna/?fbclid=IwAR3WJS-X8TPFjhm6LT-Q5nITdAhLjmHRUmHpSot8hSp_RsLIW8Qsqvy0oSU
Starsze klasy
👉 https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-vi/historia/walka-rzeczypospolitej-w-xviii-wieku-o-utrzymanie-niepodleglosci/sejm-wielki-i-konstytucja-3-maja/?fbclid=IwAR32fzUtWlWSPBKkL_O3_joeYF9Pl9dZ6slasnpSEInanMh03QtB4PMHN6Q
Dzień Flagi
Kochani! Nie zapomnijcie wywiesić flagi! To nasz wspaniały symbol, z którego jesteśmy dumni!
Plan przywozów i odwozów
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w XII eduacji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze oraz w Internecie. Na koniec dzieci pisały test. Otrzymanie przez szkołę certyfikatu Akademii Bezpiecznego Puchatka oznacza, że test został napisany na wysokim poziomie! Gratulujemy!
Wielkanoc
Szanowni Państwo, Uczniowie,
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
pragnę złożyć najserdeczniejsze
życzenia wszelkiej pomyślności,
pogody ducha, wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych
oraz
Wesołego Alleluja!
Dyrektor Szkoły -Beata Głowacka
Wiosenna przerwa świąteczna
Lekturki spod chmurki- zakończenie II modułu
Klasa II A ukończyła moduł zimowy projektu "Lekturki spod chmurki". Wspólnie przeczytaliśmy lektury: "Królowa śniegu" Hansa Christiana Andersena, "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów oraz "Zima Muminków" Tove Jansson. Dzieciom bardzo się podobały przeczytane lektury. Zamieniliśmy nasza klasę w zimową krainę. Dzieci wykonały bałwanki z białych skarpetek i pingwinki z plastikowych butelek wypełnionych cukrem. Zorganizowaliśmy również pokaż mody "Zimowe EKO kreacje" oraz wykonaliśmy plakaty zachęcające do przeczytania lektury "Zaczarowana zagroda" oraz stworzyliśmy plakat "Chroń Ziemię!". Obejrzeliśmy filmy edukacyjne: "Efekt cieplarniany", "Potężne lodówce pękają przed kamerą", "Segreguj odpady". Wysłuchaliśmy również piosenki "Ekologiczne reggae". Odbyliśmy ciekawa dyskusję na temat : co możemy zrobić, aby chronić naszą planetę? Wspaniałe się bawiliśmy.
Dyżury nauczycieli, praca świetlicy, pedagoga i bibliotekarza
Dyżury nauczycieli on line (poczta służbowa) 2020/2021
Karolina Orepuk Piotrowska wtorek 17:00-17:30
Paulina Rzeczkowska poniedziałek 19:00-19:30
Ewa Żugaj poniedziałek 12:40-13:10
Marlena Przybył Radwańska czwartek 17:00-17:30
Ewa Czarnomska wtorek 10:00-10:30
Ks. Dawid Drapała środa 10:50-11:20
Małgorzata Oczachowska wtorek 19:00-19:30
Marta Kardas środa 17:00-17:30
Agnieszka Majchrzak wtorek 17:00-17:30
Karolina Rytter poniedziałek 10:00-10:30
Aleksandra Wojciechowska środa 10:00-10:30
Dominik Kosiński piątek 9:50-10:20
Katarzyna Banachowska poniedziałek 19:00-19:30
Pedagog szkolny (Małgorzata Oczachowska)
Konsultacje dla uczniów na Platformie Office 365 Teams
wtorek 9:50-10:20, środa 9:50-10:20, czwartek 8:55-9:25
Konsultacje dla rodziców na e mail służbowy (informacja zwrotna) piątek 11:45-12:15
Zajęcia świetlicowe
poniedziałek 13:35-14:05 Wspólne oglądanie filmów E. Żugaj
wtorek 12:40-13:10 Świetlicowe pogaduszki-czat E. Żugaj
13:35-14:05 Zabawy muzyczne K. Orepuk- Piotrowska
środa 13:35-14:05 Świetlicowe pogaduszki- czat K. Orepuk-Piotrowska
czwartek 13:35-14:05 Świetlicowe czytanie bajek K. Orepuk- Piotrowska
piątek 11:45-12:15 Krzyżówki, wykreślanki i quizy tematyczne E. Żugaj
Biblioteka szkolna (Katarzyna Banachowska)
poniedziałek 8:00-8:55 Udostępnianie woluminów
8:55-9:40 Czytankowo – spotkania biblioteczne/ "Lekturki spod chmurki"- klasa IIIA – Teams (wyznaczone terminy)
9:30-10:50
środa 10:40-12:40
14:00-17:00 Udostępnianie woluminów
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
