Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji.
Zmiana planu zajęć od 2 października 2023r.
Dzień Chłopca
Sukces zbiórki dla potrzebujących dzieci.
W dniu dzisiejszym uczniowie ze Szkolnej Rady Wolontariatu odwiedzili toruńskie hospicjum dla dzieci "Nadzieja". Krótko mówiąc, to byla szybka, dwutygodniowa akcja zbiórki środków higienicznych i żywnościowych. Wolontariusze włączyli do akcji mieszkańcow Wołuszewa zbierając podczas weekendów dary dla dzieciaczków. Dzisiejsza nasza wizyta w hospicjum z pewnością była dla nas lekcją pokory. Również dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych działań i przygotowanie paczek dla dzieci. Warto pomagać- zawsze!
Opiekun SRW Karolina Rytter
Roczny Plan Doradztwa Zawodowego
Prosimy o zapoznanie się z Rocznym Planem Doradztwa Zawodowego.
Z przyczyn od nas niezależnych, dokumenty będą publikowane w formie wpisów na stronie głównej szkoły. Trwają prace nad aktualizacją BIP w Urzędzie Gminy, co skutkuje problemami z odnośnikami na naszej stronie. Za niedogodności przepraszamy.
Najmłodsi oddali głos w ważnej sprawie!
Dnia 19 września 2023 r. uczniowie z klasy IA, IIA oraz IIIA dokonali wyboru Rady Małego Samorządu Uczniowskiego. Dzieci z klasy IIA oraz IIIA zaprezentowały na plakatach wyborczych swoje pomysły na pracę szkoły w roku szkolnym 2023/2024. Plakaty wisiały na gazetce samorządowej ponad tydzień. Najmłodsi mogli zapoznać się z programem wyborczym kandydatów. Pierwsze dla pierwszaków, a kolejne już dla drugoklasistów i trzecioklasistów demokratyczne wybory dały następujące wyniki:
Przewodniczący MSU Milan Hattink
Z-ca Przewodniczącego MSU Alicja Smykowska
Rada MSU: Alicja Serocka, Maja Erwińska, Milena Gajdzińska.
Gratulujemy najmłodszym dokonania wyboru oraz zachęcamy do zgłaszania Radzie MSU wszelkich inicjatyw dotyczących życia szkoły.
opiekunka MSU
Szkoła do Rodziców
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Aleksandrowie Kujawskim ogłasza nabór
na I edycję
ogólnopolskiego programu edukacyjno- profilaktyczno- wychowawczego
SZKOŁA DLA RODZICÓW
w Powiecie Aleksandrowskim
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.
Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: „Wychowywać to kochać i wymagać”.
Tematyka cyklu 10 spotkań:
1. Wyznaczanie granic - wyrażanie oczekiwań i ograniczeń w taki sposób, aby były one przez dziecko respektowane, a więc konsekwentnie i z szacunkiem dla dziecka.
2. Rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć, w tym tzw. trudnych, w duchu poszanowania godności osobistej człowieka.
3. Aktywne, wspierające słuchanie.
4. Motywowanie dziecka do współdziałania, wdrażania do obowiązków szkolnych i domowych.
5. Modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka bez stosowania jakichkolwiek form przemocy.
6. Uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i w szkole.
7. Wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka.
8. Budowanie realnego poczucia własnej wartości poprzez dostrzeganie, zarówno mocnych stron i wysiłków dziecka, jak i jego trudności i ograniczeń.
9. Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.
10. Konstruktywna pochwała i zachęta.Zgłoszenia przyjmujemy na druku wniosku o badanie dziecka (w uzasadnieniu proszę wpisać „Szkoła dla Rodziców”). Druk wniosku jest dostępny na stronie Poradni www.aleksandrowkuj.naszaporadnia.com lub sekretariacie Poradni.
Zajęcia rozpoczną się po skompletowaniu grupy.
Serdecznie zapraszamy
Realizatorki programu
Lidia Czyżniejewska- pedagog
Małgorzata Hejdysz - pedagog
Ważna informacja od SU i SRW! Zbieramy!
Drodzy Przyjaciele,
Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do włączenia się w naszą pilną zbiórkę artykułów spożywczych i higienicznych dla dzieci z hospicjum. Nasze małe bohaterki i bohaterowie potrzebują naszej pomocy!
👦👧 Dzieciaki z hospicjum, walczą z niezwykle trudnymi chorobami, a my możemy im pomóc w mały, ale znaczący sposób. Wspólnie możemy zapewnić im komfort i uśmiech na twarzy.
🥫🧴 Prosimy o przynoszenie niepsujących się artykułów spożywczych oraz artykułów higienicznych do naszej szkoły.
🙏 Każda, nawet najmniejsza pomoc jest niezwykle cenna. To dzięki Waszemu wsparciu możemy tworzyć dla nich chwile radości i komfortu w trudnych chwilach.
Dziękujemy z całego serca za Waszą życzliwość i wspólną inicjatywę! Niech dobrotliwość Waszych serc rozświetli dni naszych małych podopiecznych. 💖
#ZbiórkaDlaDzieci #Hospicjum #Dobroć #WspierajmyRazem
Sharenting - co to za zjawisko?
Sharenting to słowo, które powstało z połączenia dwóch angielskich określeń: share – dzielić sięi parenting – rodzicielstwo. Oznacza regularne zamieszczanie w sieci przez rodziców zdjęć, filmówi informacji z życia dziecka. Czym się najczęściej dzielimy? Różnorodność materiałów wrzucanych do sieci przez rodziców jest ogromna. To zazwyczaj przełomowe momenty z życia maluchów, jak pierwszy uśmiech, ząbek, pierwsze samodzielnie stawiane kroki. Zamieszczamy też relacje dokumentujące ważne wydarzenia z przedszkola, czy szkoły oraz wspólne wyjazdy wakacyjne. Brzmi niewinnie, prawda?
Opublikowanie kilku ogólnych informacji o dziecku i zamieszczenie paru zdjęć w mediach społecznościowych nie musi od razu prowadzić do uruchomienia lawiny negatywnych konsekwencji. W opracowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK poradniku dla rodziców „Sharenting i wizerunek dziecka w sieci”, który został opracowany w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” przeczytacie, jak rozsądnie korzystać z mediów społecznościowych oraz poznacie kilka zasad, które pozwolą wyeliminować zagrożenia związane ze zjawiskiem sharentingu.
(źródło: Sharenting i wizerunek dziecka w sieci - Nie zagub dziecka w sieci - Portal Gov.pl (www.gov.pl))
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem:
Uczniu - przeczytaj!
Warto przeczytać!
Ogólnopolski konkurs dla młodzieży o bezpiecznym używaniu niebezpiecznych substancji w gospodarstwie rolnym
🌾🚜 Konkurs dla Młodzieży poruszający temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym 🚜🌾
Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do udziału w ogólnopolskim konkursie dla młodzieży, który skupia się na jednym z najważniejszych aspektów życia na wsi - BEZPIECZEŃSTWIE w gospodarstwie rolnym!
🌱🔍 Czym jest ten konkurs?
To okazja do wyrażenia swoich pomysłów i refleksji na temat bezpiecznego używania niebezpiecznych substancji w rolnictwie. Możecie podzielić się swoimi rozważaniami, pomysłami na poprawę, a także przekazać ważne informacje innym młodym rolnikom!
📝 Szczegóły na www.gov.pl/krus
🗓️ Termin zgłoszeń: do 30 września 2023r.
Pamiętajcie, że bezpieczeństwo w rolnictwie to sprawa priorytetowa! Wasze pomysły mogą pomóc zapobiegać wypadkom i poprawiać jakość życia na wsi. Do dzieła, młodzi Przyjaciele! 💪🌾
Nowa wersja Statutu
Życzenia od ministra Przemysława Czarnka
NNW szkolne
Drodzy Rodzice! Na naszej stronie w zakładce Rada Rodziców zamieściliśmy plik z ofertą do indywidualnego zakupu ubezpieczenia NNW. Linki zawarte w załączonym pliku są aktywne - można na nie bezpośrednio kliknąć.
Prosimy o zapoznanie się z ofertą i zakresem zaproponowanym przez TUZ Ubezpieczenia.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie