25 września uczniowie z kl. II i III udali się pieszo na wycieczkę do Ciechocinka. Postanowili sprawdzić, co dzieje się w parku wczesną jesienią. Dzieci najpierw dotarły do Parku Tężniowego do pomnika Stanisława Staszica następnie dokonały obserwacji fauny i flory w Parku Zdrojowym. Parki odkryły przed nimi swe jesienne piękno. Młodzi obserwatorzy podziwiali jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchali odgłosów przyrody. Po drodze, w ogródkach, parkach dzieci świetnie rozpoznawały różne gatunki roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz z zaciekawieniem podejmowały próby odszukania szybko znikającej między konarami kasztanowca wiewiórki. Dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze oraz zbierały liście i owoce kasztanowców, dębów. Frajdę sprawiło im przechodzenie slalomem między wodnymi kurtynami na Skwerze Excentryków. Odpoczęły w Piekarni Polkorn zajadając ciepłe, pyszne drożdżówki. W drodze powrotnej uczniowie udali się na miejscowy cmentarz, by uporządkować grób patrona szkoły Wincentego Piotrowskiego. Tam oczekiwali na dzieci ich rodzice, którzy oczyścili mogiłę patrona, wspólnie z dziećmi złożyli kwiaty i zapalili znicze. W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć poległych w latach 1939-1945 i zapalili znicze. Również zapalili znicz na grobie Pani Danieli Przybylskiej wieloletniej dyrektor naszej szkoły. Wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko nowych wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wracali z wyprawy z piosenką na ustach, w pełni bardzo zadowoleni, a zebrane przez nich „ jesienne dary” wzbogaciły klasowe kąciki przyrody. Uczestnicy pieszej wędrówki udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego i stosowali je podczas wycieczki. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom P. Magdalenie Serockiej, P. Magdalenie Wysockiej, P. Joannie Jastrzębskiej, P. Dagmarze Paszkiel, P. Katarzynie Biegale, P. Arturowi Paradzie i wychowawczyni kl.II p. Katarzynie Banachowskiej. wychowawczyni kl. III Ewa Czarnomska