Aktualności
List dla Rodziców
Dzień Chłopca w klasie IA i IIIA
Dziewczynki z klasy IA pamiętały o swoich kolegach. Antek, Franek, Tadek i Wojtek otrzymali dyplomy i ordery "Super Chłopaków". Koleżanki złożyły im piękne życzenia i obdarowały upominkami. Chłopcy również docenili starania dziewczyn i przygotowali dla nich niespodzianki.
W klasie III A odbył się sportowy Dzień Chłopaka, zorganizowane zostały zawody, wsparciem dla chłopców były koleżanki z klasy, które również wzięły udział w sportowych wyzwaniach. Na zakończenie aktywnego świętowania chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od dziewczynek z klasy.
Sięgnij po marzenia z Moim Stypendium!
„Stypendia? A to nie jest przypadkiem tylko dla uczniów szkół podstawowych?” – jako Fundacja Dobra Sieć, prowadząca największy w Polsce program stypendialny MojeStypendium.pl, często słyszymy to pytanie. A więc odpowiadamy:
Nie, zdecydowanie nie! Programy stypendialne fundują prestiżowe studia, umożliwiają rozwój kompetencji społecznych, dają szansę na realizację projektu artystycznego. Innymi słowy, ułatwiają spełniać marzenia. Owszem, są skierowane do uczniów, ale także studentów, absolwentów, profesjonalistów, osób działających społecznie.
Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Portal jest także miejscem publikacji rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. I co najważniejsze, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.
W Polsce i na świecie działa wiele organizacji tworzących różnorodne programy stypendialne: od organizacji pozarządowych oferujących wsparcie dla ambitnych maturzystów z małych miejscowości, poprzez samorządowe programy dla artystów, po uniwersyteckie stypendia dla zagranicznych studentów. Pomagają więc w skali mikro i makro, otaczając opieką pojedyncze osoby lub całe społeczności. Bezpłatna, dostępna dla wszystkich baza stypendiów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych), konkursów oraz staży na portalu MojeStypendium.pl pomaga znaleźć oferty odpowiadające zainteresowaniom i sytuacji życiowej danej osoby.
Obszerna baza ofert i wiedzy o stypendiach
Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć. Fundacja od ponad 10 lat aktywnie działa w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego, w tym m.in. popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych i innych możliwościach wsparcia rozwoju młodych ludzi w Polsce. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało blisko 14 000 ofert stypendiów, konkursów i staży. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o tym, jak znaleźć stypendium online czy gdzie szukać wsparcia na studia za granicą.
Fundacja regularnie przeprowadza także szeroko zakrojone badania systemu stypendialnego w Polsce. W 2021 roku ukazał się raport “Mapa stypendiów III” z największego w skali kraju, unikalnego badania społecznych programów stypendialnych w Polsce. Z raportu można dowiedzieć się m.in. kim są organizatorzy programów stypendialnych w Polsce, jakie typy stypendiów są najpowszechniejsze czy skąd pochodzą środki na realizację programów stypendialnych. Wszystkie publikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.
Wsparcie stypendialne i rzetelne informacje podczas pandemii
Trwający kryzys spowodowany pandemią COVID-19 uwypuklił znaczenie solidarności i wzajemności. W sytuacji dużej niepewności związanej z systemem edukacji i rynkiem pracy, wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, mogą być szczególnie pomocnym narzędziem dla wielu osób.
Zespół portalu stara się służyć swoim doświadczeniem i wiedzą również w obecnej sytuacji. Poza monitorowaniem zmian w rekrutacji na poszczególne programy, na portalu pojawiają się artykuły będące odpowiedzią na sytuację pandemiczną, takie jak np. czy pandemia wpłynęła na organizację stypendiów, przystępne wyjaśnienie wpływu tarcz antykryzysowych na szkolnictwo wyższe czy porady, jak organizować naukę w trybie online. Ponadto, raport “Mapa stypendiów III” przedstawia informacje, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na realizację programów stypendialnych w Polsce.
Pomoc dla organizatorów stypendialnych
Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu, udoskonalaniu i promocji programów stypendialnych. W tym zakresie Fundacja współpracuje z organizatorami stypendiów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponadto, na portalu regularnie publikowane są zestawienia grantów dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem grantów dla organizatorów stypendialnych oraz organizacji społecznych działających na polu edukacji i przeciwdziałania wykluczeniu.
Zapraszamy na MojeStypendium.pl – to dostępne, kompleksowe źródło informacji o stypendiach i innych możliwościach wsparcia rozwoju!
Stypendia dla uzdolnionych uczniów
"Od siebie trzeba wymagać więcej"
Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie – poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej.
„Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.
Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.
Swoje prace wznawia Komitet Organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze szczegóły dotyczące organizacji uroczystości beatyfikacyjnej.
Wyrażam wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej”.
kard. Kazimierz NyczArcybiskup Metropolita Warszawski
List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - dowóz
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Szanowni Rodzice i Uczniowie,
W dniu 1 września 2021 r. nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Z uwagi na trwające prace termomodernizacyjne budynku oraz obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, odbędą się w tym dniu spotkania wychowawców z uczniami według planu:
8:00 klasa IA (wych. p. Katarzyna Banachowska, sala 14)
klasa IIIA (wych. p. Karolina Orepuk-Piotrowska, sala 11)
9:00 klasa IIA (wych. p. Aleksandra Wojciechowska, sala 02)
klasa IVA (wych. p. Dominik Kosiński, sala 15)
10:00 klasa VA (wych. p. Marta Kardas, sala 13)
klasa VIA (wych. p. Paulina Rzeczkowska, sala 15)
11:00 klasa VIIA (wych. p. Agnieszka Majchrzak, sala 15)
klasa VIIIA (wych.p. Karolina Rytter, sala 03)
Dowóz tego dnia według harmonogramu, który zostanie podany w późniejszym terminie.
Obowiązuje nadal zasada jedno dziecko-jeden opiekun oraz zasady związane z pandemią (dezynfekcja rąk, dystans, zakrywanie ust i nosa). Prosimy, aby w szkole obecne były osoby bez objawów chorobowych. Uczniom, którym w tym dniu nie będą mogli towarzyszyć rodzice/opiekunowie, zapewniamy opiekę na świetlicy, godzinach 8:00-12:00. Odwóz uczniów o godz. 12:10.
W tym dniu wychowawcy będą wypożyczali uczniom komplety podręczników. Konieczna jest obecność rodzica/opiekuna. W wyjątkowych sytuacjach, gdy rodzic/opiekun nie może rano odebrać podręczników, zapraszamy w godzinach 15:30-16:30 do bibliotece szkolnej.
Na nowy rok szkolny 2021/2022 życzę wszystkim pomyślności, zdrowia i owocnej współpracy.
Dyrektor Szkoły
Organizacja szczepień nastolatków
Prosimy o zapoznanie z załączonymi materiałami.
Zapraszamy do przeczytania listu Ministra Zdrowia:
List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
Dowozy dzieci przez Algawę
Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dowozy dzieci do szkoły nadal będzie świadczyć GPU Algawa z Aleksandrowa Kujawskiego. W związku z tym, nie zmienia się przewoźnik i dowozy pozostają bez zmian jak w latach ubiegłych.
Szkoła w okresie ferii letnich
INFORMACJA
W okresie ferii letnich szkoła jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.
W dniach 28.06-09.07.2021r. oraz 26.07-31.08.2021r. sekretariat szkoły będzie czynny:
- poniedziałek godz. 12.00-14.00
- wtorek, czwartek godz. 9.00-11.00
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną zachęcamy do upewnienia się, czy Państwa wizyta w placówce jest zasadna, czy też możliwe jest załatwienie sprawy telefonicznie, e-mailowo lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
Adres strony internetowej: www.pspwoluszewo.edupage.org
Adres e-mail: sekretariat@sp.woluszewo.eu
Telefon: 54 283 47 19
Adres pocztowy: Szkoła Podstawowa im. Wincentego Piotrowskiego w Wołuszewie
Wołuszewo 79
87-720 Ciechocinek
Sekretarka
mgr Agata Kacprzak
Wymiana dachu
W związku z wymianą dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Wołuszewie jest do pozyskania dla mieszkańców ondulina. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem 608 080 769.
Drodzy Absolwenci!
Zakończył się pewien etap życia, teraz czeka Was nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Dzisiaj niejednemu z nas łza zakręciła się w oku i dziwny żal ścisnął serce.
Oto stajecie znów przed wielką i trudną niewiadomą. Życie będzie stawiało przed Wami nowe problemy, ale i będzie dawało też możliwości. Dlatego życzymy Wam mądrości w ich rozwiązywaniu i wytrwałości w osiąganiu celów. Niech myśli i refleksje poznane podczas szkolnych lat, staną się dla Was drogowskazami, dzięki którym łatwiej się wędruje. A my trzymamy Was w swoich
Patrząc wstecz na te, zdawałoby się długich osiem lat, przychodzi na myśl wiersz Leopolda Staffa "Most"
Nie wierzyłem
Stając nad brzegiem rzeki,
Która była szeroka i rwista,
Że przejdę ten most,
Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny
Powiązanej łykiem.
Szedłem lekko jak motyl
I ciężko jak słoń,
Szedłem pewnie jak tancerz
I chwiejnie jak ślepiec.
Nie wierzyłem, że przejdę ten most,
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że przeszedłem.
List MEN
Warszawa, 24 czerwca 2021 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.
Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami.
Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.
Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.
Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.
Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.
Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.
Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Gminny program szczepień
Program z Polską Akcją Humanitarną zakończony!
Dziękujemy Polskiej Akcji Humanitarnej za możliwość wzięcia udziału w programie "Godziny Wychowawcze ze Światem". Klasa VIII A poznała najważniejsze problemy współczesnego świata. Razem szukaliśmy rozwiązań, które pomogłyby rozwiązać konflikty, nierówność społeczną czy zwiększający się efekt cieplarniany.
Było ciekawie i inspirująco! Będziemy działać dalej!
Dzień Samorządności
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Uczennica klasy VIIA Michalina Orsztynowicz przybliżyła nam prawa uczniów. Uczniowie klasy VA i VIA swoim ubiorem zasygnalizowali prawa, które są dla nich najważniejsze. Każde prawo jest ważne, każdy jest ważny. Oto przesłanie, nie tylko na dziś.
Opiekunka SU Karolina Rytter
Propozycje Małego Samorządu Uczniowskiego
Choć wakacje tuż, tuż, to uczniowie z Małego Samorzadu Uczniowskiego zachęcają do włączenia się do tzw. dni aktywności. Dzieci przypominają również o "Skrzynce pomysłów na nowy rok szkolny 2021/2022" (I piętro). Wszyscy uczniowie mogą tam zgłaszać popozycje na kolejny rok szkolny.
"Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" Międzynarodowy projekt edukacyjny
Klasa IIIA wraz z wychowawczynią p. Marleną oraz uczniowie klasy IIIA wraz z p. bibliotekarką uczestniczyli w innowacji czytelniczej "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Udział w projekcie nie tylko wpłynął na wzrost zainteresowania czytelnictwem, ale również kształtował postawy ekologiczne. Grupy uczniów nie tylko były skupione na czytaniu książek, ale różnych zadaniach ekologicznych i plastycznych. To była niezpomniana przygoda!
Sukces czwartoklasistek!
Dnia 11.06.2021r. w Sali Kolumnowej dworca w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs przebiegł w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim.
Wyróżnienie na etapie ogólnopolskim otrzymały uczennice z klasy IV Natalia Serocka i Nadia Lewandowska. Patronat nad konkursem na tym etapie objęło Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim. Słowa gratulacji i podziękowań skierowano do Dyrektorów szkół, nauczycieli plastyki i rodziców.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Każdy uczestnik spoza podium otrzymał pamiątki. Nauczyciel plastyki – Aleksandra Wojciechowska
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie