Uczniowie klas I-III uczestniczą od roku szkolnego 2023/2024 w programie Akademia Pszczoła Bohater. Po marcowym spotkaniu z pszczelarzem- panem Pawłem Błądek, rozpoczął się majowy cykl zajęć. Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały życie w ulu. Po obejrzeniu filmu animowanego wykonały interaktywne zadania. Między innymi wiedzą jak wiele sprawności posiada pszczoła robotnica w swoim 40 dniowym życiu. Robotnica dba o czystość w ulu, by następnie być: nianią, budowlańcem, magazynierem, ochroniarzem i kurierem :) Wszyscy uczniowie ponadto mieli możliwość dokładnego obejrzenia modelu królowej. Spotkanie zakończyło się słodkim i zdrowym poczęstuniem. Dzieci zjadły chipsy jabłkowe, które otrzymaliśmy po przystąpieniu do projektu. Przed nami kolejne spotkanie 23 maja!
K. Banachowska
