W jesienny poranek 23 października 2017r. w rocznicę nadania szkole imienia Wincentego Piotrowskiego uczniowie z klasy I wraz z rodzicami, dziadkami, babciami udali się na Cmentarz Parafialny w Ciechocinku. Na miejscu przy pomocy opiekunów oczyścili mogiłę, usunęli wypalone znicze i złożyli wianuszek kwiatów. Z pomocą dorosłych zapalili znicze na mogile. Uczniowie naszej szkoły od lat opiekują się grobem patrona Wincentego Piotrowskiego. To była pierwsza wizyta Pierwszoklasistów w tym miejscu. Pokładamy nadzieję, że to dziedzictwo, tradycja będą zawsze kultywowane przez naszych uczniów. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za pomoc i opiekę.
Wychowawczyni Ewa Czarnomska
