Próbna ewakuacja na wypadek pożaru.
"Ratujemy i uczymy ratować"- program WOŚP.
Od 2009 roku nasza szkoła aktywnie realizuje program pierwszej pomocy przedmedycznej "Ratujemy i uczymy ratować", którego pomysłodawcą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Najmniej dwa razy w każdym półroczu, we wszystkich klasach, realizowane są zajęcia z I pomocy przedmedycznej. Dzieci uczą się w jaki sposób zachować się w sytuacjach zagrożenia życia, m.in. jak wezwać pomoc, sprawdzić czy poszkodowany oddycha, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bocznej ustalonej czy jak wygląda resuscytacja. Każda klasa ma fantoma do nauki oraz inne materiały pozyskane w programie.
Zdrowe śniadanie w klasie IIIA
Uczniowie klasy IIIA przygotowywali w dwóch grupach sałatki owocowe. Przepis na każdą z sałatek został samodzielnie opracowany przez chłopców i dziewczynki. Wszystko w oparciu o upodobania smakowe dzieci. Wspólne przygotowanie posiłku było doskonałą nauką kulinarną, ale i wielką przyjemnością. Aromat unoszący się w sali wyostrzał apetyt. Grupa chłopców potrzebowała takich dodatków jak bita śmietana (wykonana w domu przez rodziców) oraz miód, który z przydomowej pasieki przyniósł Franek. Oby więcej takich pełnych witamin posiłków dominowało w diecie uczniów.
wych. Katarzyna Banachowska
Akademia Pszczoła Bohater
Uczniowie z klas I-III, zainspirowani cyklem zajęć o pszczołach, wykonali prace plastyczne. Oto prace najmłodszych.
Spoczywaj w pokoju...
Spotkanie z bajarzem p. Szymonem Góralczykiem.
Dnia 29.05.2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Służewie miało miejsce niezwykłe spotkanie, uczniowie klasy II A odbyli podróż do świata fantazji razem z Bajarzem Szymonem Uczniowie mieli możliwość wysłuchania kilku opowieści przy akompaniamencie bębna. Każda z nich była prawdziwą przygodą. Pojawiał się bohater, który musiał wykonać zadanie i spotykał na swojej drodze przeciwności losu. Zjawiały się postaci, które niespodziewanie wspomagały go magicznymi darami. Wszystko to prowadziło do szczęśliwego zakończenia.
Karolina Orepuk-Piotrowska
Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie.
Dnia 08.05.2024r. odbył się apel związany z postacią wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Uczniowie klasy VII A przedstawili społeczności szkolnej wiele ciekawostek dotyczących życia i twórczości słynnego Frycka. Przy okazji apelu nastąpiło również rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie.
Karolina Orepuk-Piotrowska
Święto Rodziny
Dnia 28 maja w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor. Następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców - Pani Małecka. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji oraz pyszny poczęstunek. Uczniowie uczestniczyli w konkursach, takich jak: przeciąganie liny, narty w duecie. Dzieci tańczyły belgijkę, bawiły się bańkami, malowały na folii oraz miały okazję zrobić sobie tatuaż. Nauczyciele również zaangażowali się w dostarczenie dzieciom rozrywki, uczestnicząc m.in. w turnieju z rodzicami "Jaka to melodia?". Ukoronowaniem zabawy była możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tak wspaniałej i ważnej uroczystości. Trzeba celebrować takie chwile, a czas spędzony w gronie najbliższych jest bezcenny.
56
II Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
Dnia 27 maja 2024 r. odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Do udziału w konkursie zgłosiły się trzy uczennice z klasy III A. Dziewczynki pisały test i wykazały się wiedzą na temat Wielkiego Polaka. Przygotowanie do konkursu wymagało od uczennic zapoznania się z literaturą dotyczącą Świętego Jana Pawła II oraz umiejetności wyszukiwania informacji w Internecie.
Oto wyniki:
I miejsce Milena Gajdzińska
II miejsce Alicja Smykowska
Milenie, Alicji oraz Mai gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
bibliotekarka: K. Banachowska
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niezapominajka Polska" pod patronatem Nadleśnictwa Gniewkowo.
Dnia 23 maja 2024r. komisja w składzie p. Tomasz Strapagiel (leśniczy) oraz p. Karolina Orepuk-Piotrowska (nauczycielka) wyłoniła zwycięskie prace. Oto wyniki:
Kategoria klas I-III
I miejsce Jakub Grabowski (SP Opoki)
II miejsce Lena Zając (SP Wołuszewo)
III miejsce Marcelina Nowakowska (SP Służewo)
wyróżnienie Marianna Deba (SP Wołuszewo)
Kategoria klas IV-VIII
I miejsce Jan Gralak (SP Służewo)
II miejsce Maciej Kulpa (SP Służewo)
III miejsce Wiktoria Przeździęk (SP Służewo)
wyróżnienie Martyna Stronikowska (SP Opoki)
Nagrodzonym gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do ponownego w nim udziału już za rok!
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Gniewkowo za objęcie konkursu patronatem i ufundowanie nagród.
2
Akademia Pszczoła Bohater.
23 maja 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów z klas I-III w ramach Akademii Pszczoła Bohater. Tym razem uczniowie poznali przebieg i sens zapylania roślin oraz cały proces powstawania miodu. Każda z klas otrzymała od prowadzącej zajęcia "plastry miodu" pełne ciekawostek o pszczołach. Spotkanie zakończyło się skosztowaniem pysznego ekologicznego soku jabłkowego, który otrzymaliśmy w ramach realizowanego projektu.
K.Banachowska
Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dzień Ziemi
Dnia 30.04.24r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klasy 8A wraz z wychowawcą. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym poruszyli tematykę związaną z zanieczyszczeniami na Ziemi oraz zwrócili uwagę na potrzebę ochrony naszej planety.
wych. Paulina Rzeczkowska
Międzynarodowy Dzień Pszczoły
20 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pszczoły. Realizując program Akademii Pszczoła Bohater, uczniowie z klas I-III tego dnia swoim ubiorem nawiązali do pszczelego święta. Dzieci od dwóch lat opiekują się przyszkolną łąką kwietną. W tym roku dodatkowo pojawiły się na niej poidełka dla tych pożytecznych owadów.
Oto kilka rad dla prawdziwych przyjaciół przyrody:
- Nie wypalaj traw ani łodyg i kwiatów zeszłorocznych roślin.
- Pozostaw w ogrodzie niekoszony fragment trawnika, załóż tam łąkę kwietną.
- Posadź rośliny o różnych terminach kwitnienia.
- Używaj naturalnych nawozów i środków ochrony roślin.
- Zadbaj o poidełko dla zapylaczy.
K.Banachowska
Wielka przygoda właśnie trwa! Czas egzaminów ósmoklasistów!
Dla naszych drogich uczniów klasy ósmej, dni egzaminu ósmoklasisty są zwieńczeniem dotychczasowych wysiłków i symbolicznym otwarciem nowego rozdziału w życiu.
Te trzy dni, w których składacie egzaminy, to również moment, w którym wkraczacie w świat nieograniczonych możliwości! Wszystkie wasze wysiłki, determinacja i zaangażowanie prowadzą was właśnie do tego punktu - momentu, w którym możecie śmiało spojrzeć w przyszłość i powiedzieć "Jestem gotowy!"
Pamiętajcie, że niezależnie od wyników egzaminów, jesteście niezwykłymi jednostkami, pełnymi talentu, pasji i potencjału. Każdy krok, który do tej pory postawiliście, każda trudność, którą pokonaliście, kształtuje waszą drogę i przygotowuje was do kolejnych wyzwań, które czekają przed wami.
Pamiętajcie, że wasza droga jest waszą własną, a każdy sukces, który osiągniecie, będzie wynikiem waszego wysiłku i determinacji.
Życzymy wam wszystkim powodzenia na egzaminach oraz ogromnej dawki pozytywnej energii i wiary w swoje możliwości! Niech te dni będą początkiem waszej niesamowitej podróży ku marzeniom i sukcesom!
Uczniowie z klas IIA-VIIIA dali z siebie wszystko podczas Gminnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyki"!
26 kwietnia odbył się niezwykle ekscytujący konkurs, w którym wzięli udział zwycięzcy klasowych rozgrywek matematycznych z klas IIA-VIIIA naszej szkoły. Zmierzyli się oni z uczniami innych szkół z terenu Gminy Gmina Aleksandrów Kujawski.
Zaangażowanie i umiejętności matematyczne naszych zawodników nas zaskoczyły i zainspirowały!
Naszą szkołę reprezentowali:
- klasa IIA: Michał Sadowski
- klasa IIIA: Tadeusz Kamiński
- klasa IVA: Kajetan Zając
- klasa VA: Gabriela Piskrzyńska
- klasa VIA: Elize Hattink
- klasa VIIA: Barbara Wysocka
- klasa VIIIA: Oliwier Cisek
Zadania nie były łatwe, ale pokazaliśmy że mamy moc!
Pierwsze miejsce wśród klas III zdobył Tadeusz Kamiński
Trzecie miejsce wywalczyli: wśród klas VII - Barbara Wysocka, wśród klas VIII - Oliwier Cisek.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Gratulujemy odwagi, determinacji i pasji, jakie pokazali podczas konkursu. Dziękujemy również nauczycielom i organizatorom za stworzenie takiej możliwości dla naszych uczniów.
Niech ta przygoda będzie dla Was wszystkich inspiracją do dalszego rozwoju w matematyce oraz innych dziedzinach nauki!
Spotkanie z podróżnikiem i z ornitologiem.
13 maja 2024 r. uczniowie z klasy IIIA, IVA oraz troje uczniów klasy VIA udali się na wycieczkę do Służewa. Tam, w Gminnej Bibliotece Publicznej spotkali się z panem Piotrem Wnukiem- podróżnikiem. Pan Piotr dzielił się z uczniami swoją pasją jaką są m.in. wędrówki po górach. Uczniowie w trakcie godzinnej prezentacji poznali górskie przygody podróżnika na terenie Włoch, Hiszpanii, Iraku i Polski. Tuż przed zbliżającymi się wakacjami, uczniowie otrzymali garść licznych rad dla górskich wędrowników. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury, a dokładniej tuż przy jeziorze w Służewie, na uczestników wycieczki czekała kolejna atrakcja jaką były zajęcia z ornitogiem - panem Maciejem Maciejewskim. Uczniowie podziwiali ptaki m.in. korzystając z lornetek. Pan ornitolog uczył dzieci rozpoznawać ptaki po ich śpiewie. Liczne ciekawostki inspirowały uczniów do zadawania pytań. Na koniec spotkania każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkowe piórko.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Świątkowskiej- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem i Panu Maciejowi Maciejewskiemu- dyrektorowi GOKu za organizację terenowych zajęć przyrodniczych.
Szóstoklasiści zamykają lektury w pudełkach :)
Mieliśmy naprawdę niezwykłą lekcję języka polskiego w klasie VIA! 📚 Uczniowie z całym zaangażowaniem tworzyli małe pudełka, w których reprezentowali świat przedstawiony w lekturze "W pustyni i w puszczy" 🌍🌿. To było coś niesamowitego obserwować, jak każde dzieło było pełne kreatywności i szczegółów, oddających atmosferę książki. Zaskakujące, jak wiele można wyrazić poprzez sztukę! 💡🎨
Akademia Pszczoła Bohater
Uczniowie klas I-III uczestniczą od roku szkolnego 2023/2024 w programie Akademia Pszczoła Bohater. Po marcowym spotkaniu z pszczelarzem- panem Pawłem Błądek, rozpoczął się majowy cykl zajęć. Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały życie w ulu. Po obejrzeniu filmu animowanego wykonały interaktywne zadania. Między innymi wiedzą jak wiele sprawności posiada pszczoła robotnica w swoim 40 dniowym życiu. Robotnica dba o czystość w ulu, by następnie być: nianią, budowlańcem, magazynierem, ochroniarzem i kurierem :) Wszyscy uczniowie ponadto mieli możliwość dokładnego obejrzenia modelu królowej. Spotkanie zakończyło się słodkim i zdrowym poczęstuniem. Dzieci zjadły chipsy jabłkowe, które otrzymaliśmy po przystąpieniu do projektu. Przed nami kolejne spotkanie 23 maja!
K. Banachowska
233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja- Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Dnia 3 maja 2024 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Wołuszewie w składzie: Bartosz Paszkiel, Zofia Wysocka, Barbara Wysocka; asysta: Emma Jastrzębska, Natalia Serocka wziął udział w obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele św. Wacława w Grabiu. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas tej uroczystości.
Opiekun SU: Marlena Przybył-Radwańska
Opiekun MSU: Katarzyna Bachowska
1
Archiwum Aktualności