Dzieci z klas 0-III bawiły się podczas balu karnawałowego, który został zorganizowany 12 lutego 2015 r.. Dzieci tańczyły w rytmach ulubionych hitów muzycznych, chętnie brały udział w konkursach tj. taniec na gazecie, jedzenie pączków bez pomocy rąk, jedzenie pierniczków czekoladowych zawieszonych na nitkach, taniec z balonem. Bal zakończył się wręczeniem walentynek.
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia 2015 r. w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dostojni goście oklaskiwali występy wnucząt, na które złożyły się wierszyki i piosenki. Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani laurkami i własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz przyjęto ich słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń, łez radości podczas życzeń i rozpoznawania swojej Babci lub Dziadka. Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w jej przygotowaniu.
Wychowawczyni Ewa CzarnomskaTego dnia uczniowie z klas 0, II-III również gościli babcie i dziadków, recytowali dla nich wiersze, śpiewali piosenki. Zdjęcia z klasowych uroczystości znajdują się w albumie fotograficznym
Wycieczka do Gniezna
17 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy 0 , I, II, III, IV, i V uczestniczyli w wycieczce do Gniezna. W drodze do Gniezna, dzieci uważnie słuchały historii regionu Kujaw opowiadanej przez panią przewodnik. Następnie zwiedzały Katedrę Gnieźnieńską ( m.in. poznały historię życia św. Wojciecha) oraz udały się na Rynek mieszczący się na Wzgórzu Panieńskim. Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka bombek. Tam uczniowie poznawali kolejne etapy powstawania bombek choinkowych. Przechodziły przez kolejne działy produkcji: "dmuchalnia", "srebrzalnia", "lakiernia" i "dekoracja". Każdy uczestnik otrzymał wyjątkową bombkę z własnym imieniem oraz mógł dokonać zakupu bombek w sklepiku.
Międzyklasowy festiwal kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych.
16 grudnia 2014 roku przez dwie godziny w murach naszej szkoły rozbrzmiewały znajome melodie. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował X edycję Szkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek, Pieśni Bożonarodzeniowych. Swoje wokalne umiejętności w śpiewie solowym i zespołowym zaprezentowało 27 uczniów z klas:0, I, II, III, IV i V. Śpiew i stroje uczestników wprowadziły nas w magię Świąt Bożego Narodzenia. Jury konkursowe w składzie: p. Katarzyna Banachowska, p. Maria Kołodziej i p. Aleksandra Wojciechowska, ogłosi Laureatów na przedświątecznym apelu. Dziękujemy za piękne występy, rodzicom za stroje, nauczycielom za przygotowanie. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun MSU- Ewa Czarnomska
Warsztaty przyrodnicze "Odnawialne źródła energii"
8 grudnia 2014 r. uczniowie klas III-VI uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na temat odnawialnych żródeł energii. Zajęcia prowadzone były w Szkółce Leśnej na Barbarce. Podczas warsztatów uczniowie oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej mogli wykazać się nią również podczas podchodów edukacyjnych.
Bal jesienno-andrzejkowy w klasach 0-III
26 listopada odbył się bal jesienno- andrzejkowy dla klas 0-III. Uczniowie z klas II i III przepowiadały koleżankom i kolegom przyszłość. Dzieci tańczyły przy muzyce, jednak niektórzy „najmłodsi” nie dali się zaprosić do tańca. Wspaniałą zabawa była podczas prezentowania swoich jesiennych strojów. Kolejny bal jesienno- andrzejkowy dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, na następny zapraszamy za rok. Opiekun MSU Ewa Czarnomska
Ogłoszenie
Mały Samorząd Uczniowski i Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielkami p. Beatą Głowacką i p. Ewą Czarnomską organizują zbiórkę zniczy, wkładów do zniczy. Znicze/ wkłady do zniczy prosimy przynosić do opiekunów SU i MSU przez cały rok szkolny. Zebrane znicze zostaną zapalone na grobie patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Wołuszewie- Wincentego Piotrowskiego na cmentarzu w Ciechocinku.
Dziękujemy za bezinteresowny udział w szlachetnych działaniach.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20 listopada 2014 r. obchodziliśmy po raz pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W każdej klasie nauczyciele poświęcili lekcje prawom i obowiązkom. Mały Samorząd Uczniowski i Samorząd Uczniowski podczas apelu uświadomili uczniom, że prawa i obowiązki są ze sobą nierozłącznie związane. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ustanowiony został przez Sejm na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Święto to przypada w 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ- Konwencji o Prawach Dziecka, nazywanej Światową Konstytucją Praw Dziecka.
Koncert podopiecznych Fundacji PRO OMNIBUS
Zdjęcia z koncertu w albumie fotograficznym
Sukcesy piewszoklasistów w Powiatowym Konkursie Plastycznym " POLSKA -MOJA OJCZYZNA I JA"
Bartosz Przydatek z kl. I i Zuzanna Oczachowska z kl. I zdobyli wyróżnienia w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym „POLSKA – MOJA OJCZYZNA I JA” , który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kuj. Celami konkursu było m. in. kształtowanie postaw patriotycznych oraz świadomości obywatelstwa polskiego. Na konkurs wpłynęło 215 prac z powiatu. Gratulujemy sukcesu. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Czarnomskiej.
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
7 listopada 2014 r. uczniowie klasy szóstej i trzeciej zaprezentowali część artystyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Społeczność szkolna wykonała flagi bądź kotyliony w barwach narodowych. Podczas przerw uczniom towarzyszyły pieśni patriotyczne.
Konkurs na oryginalną dynię i halloweenowa maskarada
31 października 2014 r. z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego pierwszy raz w naszej szkole odbył się konkurs na oryginalną dynię oraz hallweenowa maskarada. Uczniowie z klas 0-III chętnie przebrali się za różne postaci od aniołów po… czarownice…. W konkursie na oryginalną dynię zajęli: I miejsca - Karolina Kwiatkowska z kl. 0 i Jakub Rutecki z kl. 0; II miejsce - Nadia Buze z kl. I; III miejsce –Marcin Wieczorek z kl. III; Wyróżnienia otrzymali: Matylda Kazierska z kl. III, Zuzanna Krzemińska z kl. III; Dominik Biegała z kl. III; Kamil Wieczorek z kl. III, Jakub Rybczyński z kl. I, Bartosz Przydatek z kl. I, Iwo Buze z kl. I, Ola Lewandowska z kl. I, Adrian Rybczyński z kl. I. Gratulujemy oryginalnych pomysłów dzieciom i dorosłym!!! Opiekun MSU Ewa Czarnomska.
X rocznica nadania szkole imienia i pasowanie pierwszoklasistów
23 października 2014 roku w X rocznicę nadania szkole imienia Wincentego Piotrowskiego, odbyła się zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystość „Pasowania na Ucznia”. Pierwszaki w odświętnych strojach zaprezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności. Następnie wychowankowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i przez panią dyrektor Grażynę Łuczyńską –Kochańską zostali pasowani „zaczarowanym ołówkiem” na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wołuszewie, która wręczyła im „Akty pasowania na ucznia”. Na pamiątkę tego wydarzenia odcisnęli swój palec w kronice szkoły, a wychowawczyni Ewa Czarnomska wręczyła uczniom legitymacje szkolne. Ceremonii przyglądali się: Wójt Gminy Aleksandrów Kuj. p. Andrzej Olszewski, Sekretarz Gminy Aleksandrów Kuj. p. Arkadiusz Świątkowski, krewna patrona szkoły p. Alina Boniewicz, nauczyciele, rodzice i społeczność uczniowska. Pierwszoklasiści przyjmowali życzenia od Małego Samorządu Uczniowskiego, Samorządu Uczniowskiego, Rodziców, Wójta Gminy oraz otrzymali książeczki, teczki do świadectw, kredki, zakładki do książek. Uroczystość zakończono wspólną fotografią. Następnie goście i pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że są już uczniami.
Dziękujemy Gościom, Rodzicom i Uczniom wychowawczyni Ewa Czarnomska
Dzień Edukacji Narodowej
Mały Samorząd Uczniowski i Samorząd Uczniowski uczcił w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas akademii zaprezentowano program artystyczny, w którym słowem i piosenką odtworzono klimat szkolnego życia. Zastępca Wójta Pani Halina Rakusiewicz złożyła na ręce Pani Dyrektor Szkoły kwiaty i podziękowania za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia. Opiekunowie MSU I SU
Śladami św. Franciszka...
3 października 2014 r., w przeddzień wspomnienia św. Franciszka -patrona ekologów, dzieci z koła EKO przypomniały społeczności szkolnej prawa zwierząt i zasady dotyczące opieki nad "braćmi mniejszymi". Tego dnia gościliśmy w szkole naszych pupilów. Mogliśmy zasięgnąć rad dotyczących opieki nad psami, świnkami morskimi, chomikami, papugami od samych właścicieli. Została ogłoszona zbiórka kocy, misek, zabawek oraz karmy dla zwierząt z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Toruniu. Zbiórka potrwa do połowy listopada 2014 r.
"Bezpieczna droga do szkoły"
Dnia 18 września 2014 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kuj. ze strażnikami gminnymi przeprowadzili w klasach 0- III akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci poznawały zasady ruchu drogowego. Wszystkie pierwszaki otrzymały kamizelki odblaskowe, a uczniowie z klasy II i III odblaskowe opaski sponsorowane przez Urząd Gminy.
E.Cz.
Wycieczka Żnin-Biskupin
18 września 2014 r. uczniowie z klas IV-VI oraz dwie uczennice z klasy III brali udział w wyciecze do Żnina - Biskupina. Dzieci w Żninie wsiadły do kolejki wąskotorowej i udały się na XX Festyn Archeologiczny "Kamień, brąz, żelazo", który odbywał się w Biskupinie. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała korzystaniu z atrakcji jakie czekały na uczniów. Uczniowie m.in. zobaczyli jak radzili sobie ludzie w odległych czasach: jak uprawiali ziemię, udomowiali i hodowali zwierzęta, organizowali przestrzeń domów, wyrabiali narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Mogli również posmakować średniowiecznych placków, jedli również średniowieczne pizze, a także wybijali monety. Opiekunkami grupy były: pani Małgorzata Oczachowska-wychowawca klasy VI i pani Beata Głowacka-wychowawca klasy IV.
Warsztaty terenowe w Szkółce na Barbarce
4 września 2014 r. grupa dzieci z kół ekologicznych Eko i Ekuś uczestniczyła w warsztatach terenowych w Szkółce na Barbarce. Zajęcia przyrodnicze odnosiły się do tematyki jesiennych zmian w przyrodzie oraz ciekawych organizmów jakimi są grzyby. Warsztaty w Szkółce na Barbarce to niezwykle atrakcyjna przygoda z przyrodą. Kolejny wyjazd opiekunki kół ekologicznych - nauczycielki Beata Głowacka i Katarzyna Banachowska zaplanowały w grudniu.
Warsztaty przyrodnicze w Szkółce Leśnej na Barbarce
16 czerwca 2014 r. grupa dzieci należących do koła ekologicznego EKO i EKUŚ uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych w Szkółce Leśnej na Barbarce. Uczniowie tym razem pogłębiali swą wiedzę na temat ptaków. Po części teoretycznej zajęć, grupa udała się na teren szkółki, by tam prowadzić obserwacje ornitologiczne. Miłym akcentem podczas wycieczki było wspólne ognisko i zabawy sprawnościowe na placu przy leśniczówce. Kolejne warsztaty już we wrześniu- zapraszamy!
Wycieczka klas I-III do Gdyni
„ Wspomnienia i wrażenia z wycieczki”.
Wycieczka do Gdyni bardzo mi się podobała. Pogoda dopisywała, więc w świetnych humorach wypoczywaliśmy na plaży nad Bałtykiem. Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Experyment, co było głównym celem wyprawy. W centrum było cudownie! Mogliśmy wszystkiego dotykać i wszystko sprawdzić. Najbardziej podobał mi się sektor fizyki i przyrody, oprócz tego były jeszcze sektory o człowieku i o siłach wody. Byłam zaskoczona możliwościami niektórych sił wody lub przyrody. Najbardziej spodobało mi się stanowisko, gdzie można było poczuć się tak jak w czasie trzęsienia Ziemi. Podsumowując- to była jedna z najlepszych wycieczek w roku szkolnym.
Julia Rybczyńska10 czerwca 2014 roku odbyła się szkolna wycieczka do Gdyni. Pojechali na nią uczniowie wszystkich klas, oprócz klasy czwartej.
Do Gdyni dotarliśmy po trzech godzinach podróży. Zaczęliśmy od zwiedzania Skweru Kościuszki. Najbardziej podobał mi się „Dar Pomorza”. Żałuję, że nie widziałam jak wygląda z rozwiniętymi żaglami. Potem był czas na kupno pamiątek, kupiłam sobie pocztówki.
Ponieważ była ładna pogoda, poszliśmy nad morze pomoczyć nogi i pozbierać muszelki. Na plaży było słonecznie i wiał przyjemny wietrzyk. Po obiedzie udaliśmy się do głównego celu wycieczki, którym było Centrum Nauki „Experyment” Gdynia. Najbardziej podobało mi się stanowisko pt. „Trzęsienie Ziemi”. Na tym miejscu można było zobaczyć i poczuć, jak trzęsie się zawalający budynek. Podobały mi się także pozostałe wystawy: Akcja-Człowiek, Hydroświat, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły.
Potem niestety był już czas na drogę powrotną. Wracając śpiewaliśmy piosenki i byliśmy na lodach.
Najbardziej utkwiło mi w pamięci Centrum Nauki „Experyment”. Wycieczka trwała czternaście godzin, a i tak nie zdążyliśmy wszystkiego zobaczyć. Mam nadzieję, że kiedyś tam wrócę.
Zoja Jabłońska z kl. III
„Wspomnienia i wrażenia z wycieczki”
Bardzo podobał mi się nasz wspólny wyjazd nad morze do Gdyni.
Zwiedzaliśmy Centrum Nauki Experyment, gdzie wystawa Hydroświat zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Niezapomnianą chwilą była zabawa na plaży, zbieranie muszelek i kupowanie pamiątek. W myślach wspominam widok pięknych statków i okrętów zacumowanych z gdyńskim porcie. Wszystkim dzieciom i paniom dopisywały humory. Wiem, że ta wycieczka pozostanie w mojej pamięci jako przemiłe wspomnienie.
Alicja Armata z kl. III
10 czerwca 2014 r. uczniowie z kl. 1, 2, 3, 5, 6 razem z paniami wyjechali na wycieczkę do Gdyni. Podróż rozpoczęła się o godzinie 6:30. Pierwszym celem wycieczki był Skwer Kościuszki, na którym znajdują się znane okręty takie jak ''Błyskawica'', ''Dar Pomorza'' i wiele innych. Następnie poszliśmy na plażę i zbieraliśmy muszelki, i moczyliśmy nogi oraz udało nam się zobaczyć kilka rybek. Autokar zawiózł nas na obiad do restauracji Eureka i do Centrum Nauki ''Experyment''. Były tam różne wystawy m. in. Hydroświat, w którym byliśmy wodnymi inżynierami; Akcja-człowiek, tam dowiedzieliśmy się ciekawostek o naszym ciele i zmysłach i Drzewo życia z ciekawymi eksperymentami związanymi z lasem i życiem w nim. W tym samym miejscu mieliśmy warsztaty o kontynentach. Razem z panem Kulką byliśmy w Australii, Chinach, Ameryce Południowej, Afryce i Antarktydzie. Między wędrówkami razem mówiliśmy ''Z panem Kulką teraz hop- do przeszłości zróbmy skok''. Po zajęciach wsiedliśmy do autokaru, połowę drogi śpiewaliśmy piosenki i w końcu dojechaliśmy na miejsce cali i zdrowi.
Wiktoria Wóczak z kl. III
W czasie wycieczki do Gdyni najbardziej podobało mi się w Centrum Nauki Experyment. Pokazane były tam 4 światy; Hydroświat, Akcja-Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły. Moim ulubionym była Akcja-Człowiek. Oglądało się serce od wewnątrz, były 2 piętra ze zjeżdżalniami. Można było także sprawdzić jak się jeździ na wózku inwalidzkim. Wiem już, że nie jest to łatwe i współczuję niepełnosprawnym. Poza tym miło spędziliśmy czas na plaży i fajnie oglądało się w porcie statki. To była bardzo udana wycieczka, pogoda też nam dopisała. Polecam każdemu wyjazd do Gdyni.
Jakub Pluskota z kl. III
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie