• Bal karnawałowy w klasach I-III

• 30 stycznia 2024 r. odbył się bal karnawałowy. Uczniowie z klas I-III zadbali o piękne stroje. W szkole czekała na nie dobra zabawa tzn. rytmiczna muzyka, konkursy i smakowitości. Wśród karnawałowych konkursów były m.in. taniec na gazecie, taniec z miotłą czy jedzenie jabłka bez pomocy rąk.  Była to wspaniała zabawa! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

opiekunka MSU K.Banachowska

• Spotkanie z górnikiem.

• Dnia 26 stycznia 2024 r. gościliśmy pana Michała Kamińskiego. Uczniowie z klas I-III mieli ogromną przyjemność poznania zawodu górnika, który jest wykonywany przez zaproszonego gościa. Podczas spotkania najmłodsi poznali historię górnictwa m.in. na podstawie stroju galowego górnika. Pan Kamiński z wielką pasją opowiadał o różnych aspektach swojej pracy. Odpowiedział na pytania dotyczące wymaganego wykształcenia oraz niebezpieczeństw występujących w górnictwie. Pokaz przedmiotów związanych z codzienną pracą czy przeprowadzenie różnorodnych doświadczeń uczyniło spotkanie jeszcze bardziej atrakcyjnym. Dzieci serdecznie podziękowały panu Kamińskiemu, a na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie.

• Karnawałowy koncert muzyków Filharmonii Pomorskiej.

• 9 stycznia 2024 r. gościliśmy muzyków z Filharmonii Pomorskiej. Przygotowali oni dla społeczności szkolnej koncert karnawałowy pt. „Taniec z niespodzianką”. Podczas spotkania uczniowie poznali pierwotne formy taneczne, ludowe obertasy, polki i galopy, tańce narodowe i klasyczne. Wyjaśnione zostały pojęcia tańca użytkowego, artystycznego, stylizowanego i towarzyskiego.  Był to czas pełen pozytywnych wrażeń i rytmicznych zabaw.

koordynator ds. kultury

• Jasełka 2023

• Przed świętami Bożego Narodzenia cała szkolna społeczność, pod czujnym okiem Pani Doroty Woźniak, przygotowywała jasełka. Wszystkie klasy zaangażowały się w wykonanie pięknych dekoracji. Dzieci zaśpiewały kolędy. Szczególne brawa należą się klasie II A, przygotowanej przez Panią Karolinę Orepuk-Piotowską. Klasa ta podbiła serce publiczności kolędą "Gore gwiazda Jezusowi". Po występie artystycznym nastąpiło wspólne składanie życzeń. Później nastał moment, na który wszyscy czekali - do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj z prezentami! Kiedy już wszyscy otrzymali świąteczne upominki, nastąpił ostatni punkt programu - poczęstunek przygotowany przez niezastąpioną Radę Rodziców. Były to niezapomniane chwile. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zapraszamy ponownie.

Niebawem pojawią się zdjęcia.