• Szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II

•    Dnia 29 maja 2023 r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania osobą Papieża-Polaka oraz rozwój czytelnictwa. Swój udział zgłosiło 3 uczniów z klas II-III oraz 8 uczniów z klas IV-VI.

Oto wyniki:

- kategorii klas II-III    I miejsce Justyna Grzonkowska, II miejsce Kajetan Zając,                                                                           III miejsce Alicja Smykowska

- kategoria klas IV-VI  I miejsce Lena Małecka, II miejsce Oliwia Quiroga Domanowska,                                                               III miejsce Natalia Serocka

Gratulujemy!

• Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niezapominajka Polska" pod patronatem Nadleśnictwa Gniewkowo

•    Dnia 24 maja 2023 r. komisja w składzie: p. Monika Marjańska (leśniczy szkółkarz), p. Karolina Orepuk-Piotrowska (nauczycielka), p. Weronika Kochanowska (psycholog) wyłoniła zwycięskie prace.Oto wyniki:

kategoria klas I-III

I miejsce  Hanna Łopińska (SP Służewo)

II miejsce Wiktoria Kukulis (SP Opoki)

III miejsce  Anna Skibińska (SP nr 3 Ciechocinek)

Wyróżnienie   Milena Gajdzińska (SP Wołuszewo)

kategoria klas IV-VIII

I miejsce  Zuzanna Rosińska (SP nr 3 Ciechocinek)

II miejsce Filip Winkowski (SP Opoki)

III miejsce Zuzanna Janecka (SP nr 1 Aleksandrów Kuj.)

Wyróżnienie  Zuzanna Seraficka (SP nr 1 Aleksandrów Kuj.)

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Gniewkowo za objęcie konkursu patronatem i ufundowanie nagród.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok!

• Sukces Julki.

• Z dumą informujemy, że uczniowie z naszej szkoły odebrali nagrody i dyplomy podczas finałowego koncertu XV Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej, który odbył się 13 maja 2023 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku. P. Dyrektor SP 1 w Ciechocinku Joanna Braatz przybliżyła historię konkursu. P. Wanda Wasicka zacytowała słowa o Ojczyźnie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, dostarczając wielu wzruszeń, do których dołączyły wygłaszane wiersze i pieśni patriotyczne przez laureatów. Decyzją  jury w składzie: p. Barbara Kawczyńska, p. Wanda Wasicka i p. Jerzy Sobierajski w kategorii utwór literacki, wyróżnienia otrzymali: Lena Małecka z kl. VA, Zuzanna Szurgot z kl. VIIIA i Jakub Rutecki z kl. VIIIA

Nagrodę III miejsce zajęła Julia Gajdzińska z kl. VIIIA

Specjalne wyróżnienie Jury- otrzymała Julia Gajdzińska z kl. VIIIA

Nagrody wręczał Burmistrz Ciechocinka -Jarosław Jucewicz. Dziękujemy organizatorom: Szkole Podstawowej nr 1 i Miejskiemu Centrum Kultury w Ciechocinku. Dziękujemy P. Marcie Dobrzańskiej za zdjęcia.

Zwyciężczyni i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

• 13 maja 2023 r.- Finał

• Miło nam będzie gościć Panią Dyrektor, nauczycieli i finalistów z rodzinami oraz społeczność szkolną na koncercie finałowym XV Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2023 r. o godzinie 15:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów: Szkoła Podstawowa nr 1 i Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku. Wstęp wolny.

• Ogólnopolski Tydzień Bibiliotek-z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Służewie

• W ramach Ogólopolskiego Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy, uczniowie z klas I-III odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Służewie. Tam spotkali się z aktorkami z Teatru Bajecznego z Bydgoszczy. Najmłodsi obejrzeli spektakl "Zosia i Tajemniczy Kwiat". Głównym przesłaniem przedstawienia była odwieczna prawda, że zawsze należy zło dobrem zwyciężać. Najmłodsi uczniowie  podziękowali za zaproszenie oraz złożyli życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza Pani Małgorzacie Świątkowskiej- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie.