• Rekrutacja 2024/2025

• Załącznik do Zarządzenia NR 6/2024

Dyrektora Szkoły Podstawowej

w Wołuszewie z dn. 29.01.2024r.

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW

do klasy pierwszej

w Szkole Podstawowej im. Wincentego Piotrowskiego w Wołuszewie

na rok szkolny 2024/2025

Podstawa prawna:

· Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023r. poz. 900)

· Ustawy z dnia 7 września 1991 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022r. poz. 2230)

· Zarządzenie Nr 24/24 Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski z dnia 25 stycznia 2024 roku w sprawie ustalania terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 do klas I szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski.

· Statut szkoły.

1. Zapisy dzieci do klasy pierwszej odbywają się w terminie podanym w załączniku nr 1 Zarządzenia Nr 24/24 Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski.

2. Wnioski znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej w zakładce „rekrutacja”) załączniki nr 1,2,3,4.

3. Informacja dotycząca terminu zapisu podawana jest na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej szkoły – zakładka „rekrutacja” (www.woluszewo.eu).

DO KLASY PIERWSZEJ PRZYJMUJE SIĘ:

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Z urzędu:

- siedmioletnie (urodzone w 2017r.) – objęte obowiązkiem szkolnym na podstawie zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów,

- sześcioletnie (urodzone w 2018r.) – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły.

Na wniosek rodziców/prawnych opiekunów:

- siedmioletnie (urodzone w 2017r.) –objęte obowiązkiem szkolnym,

Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej w przypadku, gdy szkoła posiada wolne miejsca, kryteria określa Uchwała Nr XXIX/233/17 Rady Gminy Aleksandrów Kujawski z dnia 28 marca 2017 r.

4. Zapisów dokonują osobiście rodzice/prawni opiekunowie na podstawie wypełnionego wniosku lub zgłoszenia. Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie - załącznik nr 5 o miejscu zamieszkania rodziców/prawnych opiekunów kandydata.

5. Przeprowadzeniem postępowania rekrutacyjnego zajmuje się powołana przez dyrektora szkoły komisja rekrutacyjna.

6. Oddział nie może liczyć więcej niż 25 uczniów.

7. Obowiązkowym językiem nowożytnym obcym jest język angielski, drugim język hiszpański.

8. Wszelkie decyzje w sprawach nie objętych niniejszymi procedurami podejmuje dyrektor szkoły.

/-/ Beata Głowacka